Az állkapocsízületi megbetegedéssel, azaz TMD-vel (temporomandibuláris diszfunkcióval) kapcsolatban már az ősi Egyiptomból is maradtak fenn feljegyzések, de az orvostudomány először a XX. század elején foglalkozott vele. A konkrét betegséget először 1934-ben Dr. James B. Costen fül-orr-gégész szakorvos írta le. Ő mutatott rá arra, hogy ha egy sín segítségével harmonizálni tudják a kiegyensúlyozatlanná vált harapást, akkor megszűnik az izmok túlterheltsége és a betegség által okozott tünetek, a fül-, fej- és nyakfájdalom is eltűnnek. A tünetegyüttest emiatt sokáig „Costen-szindrómának” nevezték, mára azonban már nincs használatban ez az elnevezés.
Az állkapocsízületi megbetegedésről (TMD) elmondható tehát, hogy egy viszonylag újonnan azonosított kórkép, amelynek diagnosztikai és kezelési lehetőségei az 1980-as években kezdtek el széles körben ismertté válni a szakemberek körében. Azelőtt a tüneteket sok esetben lelki eredetűnek vagy akár a képzelet szüleményének tartották.
Jelenleg is több kutatás van folyamatban, melyek keretein belül vizsgálják, hogy
Rendelőnkben folyamatosan nyomon követjük és tanuljuk a szakmai újdonságokat, így pácienseink biztosak lehetnek abban, hogy a legjobb módszerek közül választjuk ki a számukra megfelelőt.
INFORMÁCIÓ ÉS BEJELENTKEZÉS: +36 1 215 1422 |
A RENDELŐ CÍME: DUNA HÁZ 1095 BUDAPEST, BORÁROS TÉR 7. III. LÉPCSŐHÁZ VI. EM. 12. |